İvedihaber

12-18 Nisan 2021 Prof. Dr. Haydar Baş’ı Anma Haftası İlan Edildi

12-18 Nisan 2021 Prof. Dr. Haydar Baş’ı Anma Haftası İlan Edildi
52
02 Nisan 2021 - 17:19

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), geçen yıl 14 Nisan’da hayatını kaybeden merhum Genel Başkanları Prof. Dr. Haydar Baş’ı, Hakk’a yürüyüşünün 1. yıldönümünde farklı etkinliklerle anmaya hazırlanıyor.
BTP teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfullah Önder bu çerçevede yapılan hazırlıkları ve planlanan programları basın mensupları ile paylaştı.

PROF. DR. HAYDAR BAŞ GÖNÜL ADAMIYDI

Lütfullah Önder sözlerine BTP’nin merhum lideri Prof. Dr. Haydar Baş’ı anlatarak başladı;
“O fikir adamıydı, fikirleri ile dünyada dengeleri değiştirdi. O dava adamıydı, O’nun davası Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalini kurduğu tam bağımsız bir Türkiye inşa etme davasıydı. O’nun davası Oğuz Kağan’ın ifadelerinde yer bulan “Türk yurdunda aç insan bırakmama” davasıydı. O gönül adamıydı, insan işçisiydi, O’nun davasını sırtlanıp taşıyacak on binler, yüzbinler yetiştirdi, insan yetiştirdi.”

PROF. DR. HAYDAR BAŞ’I ANMA ETKİNLİKLERİ

Bundan sonra her yıl 14 Nisan’ı içine alan haftayı Prof. Dr. Haydar Baş’ı anma haftası ilan ediyoruz” diyen Lütfullah Önder, bu yıl için yapılacak etkinlikleri sıraladı:
“Bu yıl 14 Nisan günü Trabzon Akçaabat’ta Şehitlik Tepesi’nde kabri başında etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinlik çerçevesinde gün boyu Kur’an-ı Kerim okunacak, mevlidi şerifler okunacak, dualar edilecek ve Ramazan’ın ikinci günü olması münasebeti ile iftar ve sahur yemekleri ikram edilecek. Yine anma haftası çerçevesinde Prof. Dr. Haydar Baş’ın anlatıldığı ödüllü kompozisyon yarışması, şiir yarışması ve resim yarışması düzenliyoruz. Yine aynı hafta içerisinde İstanbul’da Prof. Dr. Haydar Baş’ın fikirlerinin anlatıldığı uluslararası bir sempozyum organize edeceğiz.”

İLK PROGRAM 12 NİSAN’DA İSTANBUL CEVAHİR’DE…

Bu yılki anma programının ilk etkinliği İstanbul’da düzenlenecek.
Bu kapsamda 12 Nisan Pazartesi günü saat 13.00’te Cevahir Kongre Merkezi’nde “Tevhidin Merkezi Haydar Baş” adı altında bir program organize edilecek.
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın da katılacağı program pandemi kuralları çerçevesinde organize edilecek.
Programda Prof. Dr. Haydar Baş’ın hayatının anlatıldığı belgeseller serisinin ilk bölümünün de salonda izleyiciyle buluşacağı açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2010 İvedi Haber.Com Tüm hakları saklıdır.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle