İvedihaber

Çıkmayan Protez Saç Nasıl Olur?

Çıkmayan Protez Saç Nasıl Olur?
124
30 Nisan 2021 - 18:23

Saç protezi kullanmaya başlamadan önce birçok insan protezin baştan çıkıp çıkmayacağı sorusunun cevabını merak eder. Olmadık anda protezin baştan çıkması utanılacak bir durum olduğundan dolayı bu fikir dahi insanları endişelendirmek için yeterlidir. Ancak endişelenmeye gerek yok çünkü saç protezinin baştan çıkması gibi bir durum söz konusu değildir. Hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı saç protezinin kendi istekleri dışında baştan çıkma ihtimali yoktur. Kişiye özel geliştirilen çıkmayan protez saç ile yüzmek, koşmak, banyo yapmak, spor yapmak söz konusudur. Başa yerleştirilmesinde kullanılan çift taraflı medikal bantlar kişi istese dahi çıkmasını engeller protez saç ancak kullanılan özel solüsyonlar ile çözündürülerek çıkarılabilir.

Protez Saç Gerçekçi Görünür Mü?

Protez saç üretiminde başın ölçüsü alınır, saç açıklığının bulunduğu bölge tespit edilir ve üretim gerçekleşir.  Kişiye özel uygulamada gerçek saç telleri kullanır dolayısıyla yapay görünmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak merkezimiz tarafından tavsiye edilen bakım süreci ve periyotlar uygulanmazsa zaman içerisinde yapışkanlık özelliği kaybolur. Gerekli temizliğin uygulanmaması halinde potluk oluşarak doğal görünüm ortadan kaybolur. Bundan dolayı uzun süre kullanmak, doğal görünmesini sağlamak ve doğru şekillendirmek için bakım ve temizliğine dikkat etmek gerekir.

Protez Saç Boyanır Mı?

Protez saçın üretiminde kişinin kendi saç rengine uygun saç telleri kullanılır ancak gerekli görüldüğünde güven içerisinde protezin boyanması mümkündür. Çünkü çıkmayan saç protezi en büyük avantajı dökülme ve yanma gibi sorunlar yaşanmadan boyanabiliyor olmasıdır. Merkezimize gelerek saç protezinin gerekli renk değişimini sağlayabilir uzman yardımı ile doğal saç rengine geçiş elde edebilirsiniz.

Protez Saçın Bakımı Kolay Mıdır?

Çıkmayan saç protezi uygulamasında gerçek saç gibi bakım yapılması gerekir, protezin ömrü, hijyenik standartları ve estetik görünümü açısından bakım yapılması şarttır. Kullanıcılar saçın bakımında herhangi bir zorluk yaşamaz ve düzenli olarak bakımını gerçekleştirir. Protezin çıkarılması uzayan saç tellerinin saç derisinden yeniden kazınması bakımın ilk aşamasıdır. Ardından saç derisine bakım yapılır, cilt yumuşatılır, en son ise saç protezi özel solüsyonlar ile temizlenir. Bu işlemler ile evde kendisi uğraşmak istemeyenler için merkezimiz ihtiyaç duyulan bakımları gerçekleştirir.

Protez Saç Kaşıntıya Sebep Olur Mu?

Çıkmayan protez saç hakkında merak edilen konulardan biri de kaşıntıdır. Herhangi bir şekilde kaşıntı sorunun yaşanması söz konusu değildir. Ancak uygulama ile ilk uygulama sonrasındaki 7 günlük periyot kritik süreçtir, bu süreç içerisinde küçük çaplı kaşıntılar hissedilebilir. Gerekli bakımın yapılmaması ve hijyenik ortamın oluşturulmamması halinde daha sonra da kaşıntı hissi yaşanabilir.

Protez Saçı Kimler Yaptırabilir?

Protez saç kullanımında herhangi bir şekilde cinsiyet, yaş ya da sağlık durumu gibi kısıtlamalar söz konusu değildir. Sadece uygulamanın yapılacağı alanda kabuk bağlamış bir yaranın olmaması gerekir. Protez saç uygulaması hizmeti veren firmamız gerekli değerlendirmeleri yaparak uygulama öncesi kişiyi hazırlar. Tap Hair Türkiye Akademik Protez Saç Kaynak https://www.taphair.com/-Cikmayan-Protez-Sac

KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2010 İvedi Haber.Com Tüm hakları saklıdır.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al