İvedihaber

Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Başkan Lokman Çağırıcı’yı Ziyaret Etti

Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Başkan Lokman Çağırıcı’yı Ziyaret Etti
173
31 Mart 2021 - 17:17

İstanbul’da bir dizi temaslarda bulunan Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, misafirini makamında ağırladı.

Haklı davanızda her zaman yanınızdayız

İkili arasında gerçekleşen özel görüşmede birçok konuya değinildi. Türkiye ile aralarındaki dayanışmaya değinen Mustafa, “Bağcılar Belediyesi olarak Filistin’deki yerel yönetimlere, belediyelere yaptığı yardımlar için size çok teşekkür ediyorum. İstanbul’da yaşayan Filistinlilerin yaşam standartlarının yükseltilmesi, sağlık, eğitim alanlarındaki desteklerinizden dolayı minnettarız. Ayrıca Türkiye’nin Filistin davasına desteğiniz, Filistin halkının meşru davası ve özgürlüğü için yaptığınız çalışmalar için şükranlarımı sunuyorum” dedi. Mustafa, bu yılki Filistin Kültür Haftası etkinlikleri ve Filistin Halkıyla Dayanışma etkinliklerinin Bağcılar’da gerçekleştirilmesini talep etti.

Filistin’le aynı duyguları taşıdıklarını söyleyen Çağırıcı da “Bu haklı davanızda her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanındaydık bundan sonra da gücümüz nispetinde yardıma devam edeceğiz. İnşallah Filistin en kısa zamanda huzura ve refaha kavuşacak. Ziyaretiniz bizi çok memnun etti” dedi.

Yeni hizmet binasını çok beğendi

Görüşmenin ardından Mustafa ile Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi’nin yeni hizmet binasını gezdi. Büyükelçi, Selçuklu ile çağdaş mimari anlayışı harmanlanarak inşa edilen ve son teknolojiyle donatılan yeni hizmet binasını çok beğendiğini dile getirdi. Mustafa, özellikle yeni meclis salonuna hayran kaldı.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2010 İvedi Haber.Com Tüm hakları saklıdır.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al