İvedihaber

Karataş: Kadir Gecesi Fırsatını Kaçırmayın Kadir Gecesi’nin Önemini Anlattı

Karataş: Kadir Gecesi Fırsatını Kaçırmayın Kadir Gecesi’nin Önemini Anlattı
126
08 Mayıs 2021 - 18:11

Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel “Ramazan Bağcılar’da farklı yaşanır” etkinlikleri coşkuyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında düzenlenen “Ramazan sohbetleri” programının dün akşamki misafiri ilahiyatçı-yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş oldu. İnternet üzerinden canlı olarak yayınlanan sohbette Karataş, sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği Kadir Gecesi’nin önemini ve bu gecede yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Gündüzden hazırlık yapın

Her dakikası kıymetli olan bu gecenin boş geçirilmemesi gerektiğini söyleyen Karataş, “Bu gece Allah’ın rahmetinin, bereketinin, affının coştuğu bir an. O coşkuyu o anda yaşamamız lazım. Bin aydan daha hayırlı bir geceye kavuşuyoruz. Tam 83 yıl 4 aya karşılık geliyor. Bir insanın ömrüne bedel bir gece. Boş geçirilmemeli. Gündüzden hazırlık yapmak lazım. Uykunuzu alın zinde olun. Hastalığınız varsa da ilacınızı alın. İftardan imsak vaktine kadar süren bu değerli zamanı, namaz, tövbe ve gözyaşıyla değerlendirmek lazım. Her işi ayarlamak için melekler iner. Sabaha kadar bir güzellik var. O güzellik içinde kul Allah’a yalvaracak ki, Allah da onu affetsin. Gafletten uzak bir şekilde Allah’a samimiyetle ve ihlasla tövbe etmeliyiz” dedi.

Sosyal medya üzerinden gelen soruları da cevaplandıran Karataş, zekat, fitre ve fidyeyle ilgili de detaylı açıklamalarda bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2010 İvedi Haber.Com Tüm hakları saklıdır.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al