İvedihaber

“Ramazan Bereket, Yetim Emanet”

“Ramazan Bereket, Yetim Emanet”
31
09 Nisan 2021 - 15:39

Yetim Vakfı kurulduğu günden bu yana Türkiye’de ve dünyanın pek çok bölgesinde yetimlere yönelik eğitim ve psikososyal yardım çalışmalarını sürdürüyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayı yaklaşırken “Ramazan Bereket Yetim Emanet” sloganıyla yola çıkan Yetim Vakfı, bu yıl da birçok bölgede yetimlerin iftar sofralarına misafir olacak.

“YETİMLERİN KALPLERİNE DOKUNACAĞIZ” 

Ramazan çalışmaları hakkında açıklama yapan Yetim Vakfı Başkanı Murat Yılmaz, bağışçıların destekleriyle yetimlerin kalplerine dokumak ve yüzlerinde tebessüm oluşturmak için yola çıktıklarını söyledi. Yılmaz, “Ramazan ayı boyunca yetimlerle iftar ve sahur sofralarında buluşmak için harekete geçtik. Yetim ailelerimize kumanya, zekât ve fitre desteği sağlayacağız. Yetim sponsorluk projelerimiz kapsamında da bağışçılarımızın destekleriyle yetimlerimizin eğitim, sağlık, barınma gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

“YETİMLER MAFYALAR VE MİSYONERLERİN HEDEFİNDE” 

Dünyada verileri alınamayan ülkeler de dâhil edildiğinde yaklaşık 400 milyon yetim çocuk bulunduğu tahmin ediliyor. Bu çocuklar, organ ve fuhuş mafyaları ile dilenci şebekelerinin eline düşme tehlikesi yaşıyor. Kimi zaman da misyonerlerin hedefi haline geliyor.

Dünyada her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor. Her gün 22 bin çocuk açlık ve yoksulluktan dolayı hayatını kaybediyor. Zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı Yetim Vakfı’na bağışlayarak, Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde zor şartlar altında mücadele veren yetim ailelere destek olabilirsiniz.

Ayda 150₺ ile bir çocuğun eğitim, sağlık, gıda ve giyimine destek olabilirsiniz. Bir yetime sponsor olmak için yetimvakfi.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2010 İvedi Haber.Com Tüm hakları saklıdır.

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle